Antivirüs Uyarısı Oluşması

Kullandığınız antivirüs programı kimi zaman (antivirüs güncellemesi sonrası) StatiCAD programının .exe dosyasını ve setup dosyasını silebilmektedir. 

Bu gibi durumlarda yapmanız gereken;

-Antivirüs programını geçiçi süreyle devre dışı bırakarak setup dosyasından kurulumu yapınız. Sadece StatiCAD-Yigma.exe dosyası silindiği için kurulum penceresinde Modify seçeneğiyle işleme devam edebilirsiniz. 

-Kurulum tamamlandıktan sonra Antivirüs programınızın arayüzünde; 'Hariç Tutulanlar' , 'İstisnalar' , 'Tarama Dışı Bırakılanlar' gibi isimlerle bir menü bulunacaktır. Bu menüden kurulumunu tekrar yaptığınız StatiCAD-Yigma programını tanıtmalısınız.

-Bu tanıtım, StatiCAD-Yigma.exe dosyasını tanıtmak veya tüm klasörü tanıtmak olabilir. Kullandığınız Antivirüs programına göre bu değişmektedir. 

-Söz konusu menüde, ekle veya gözat adlı butonlar olacaktır. Bu butonlara tıklayarak StatiCAD-Yigma.exe dosyasını veya programın bulunduğu klasörü seçiniz.

-Örneğin StatiCAD-Yigma.exe dosyası için Gözat diyip daha sonra; "Yerel Disk C;"-"StatiCAD-Yigma"-"StatiCAD-Yigma.exe" adlı dosyayı seçip tamam demeliyiz. 

-StatiCAD veya StatiCAD-Yigma klasörünü tanıtmak içinse öncelikle;  StatiCAD-Yigma programının olduğu klasörü açınız. Daha sonra adres çubuğuna sağ tıklayıp kopyala deyiniz. Örneğin C;StatiCAD-Yİgma diye bir yazı kopyalanacaktır. bu kopyaladığınız yazıyı söz konusu menüde ekle diyerek çıkan yere yapıştırıp tamam diyerek kapatınız. 

Bu işlemler sonrası Antivirüs programınız StatiCAD-Yigma programını virüs olarak algılamayacaktır. 

Makale Detayları

Makale Kodu :
31
Ekleme Tarihi:
2017-08-07 12:53:32
Görüntüleme :
223
Oylama (Oylar):
(15)

Benzer Makaleler