Antivirüs Uyarısı Oluşması

Kullandığınız antivirüs programı kimi zaman (antivirüs güncellemesi sonrası) StatiCAD programının .exe dosyasını ve setup dosyasını silebilmektedir. 

Bu gibi durumlarda yapmanız gereken;

-Antivirüs programını geçiçi süreyle devre dışı bırakarak setup dosyasından kurulumu yapınız. 

-Kurulum tamamlandıktan sonra Antivirüs programınızın arayüzünde; 'Hariç Tutulanlar' , 'İstisnalar' , 'Tarama Dışı Bırakılanlar' gibi isimlerle bir menü bulunacaktır. Bu menüden kurulumunu tekrar yaptığınız StatiCAD programını tanıtmalısınız.

-Bu tanıtım, StatiCAD.exe dosyasını tanıtmak veya tüm klasörü tanıtmak olabilir. Kullandığınız Antivirüs programına göre bu değişmektedir. 

-Söz konusu menüde, ekle veya gözat adlı butonlar olacaktır. Bu butonlara tıklayarak StatiCAD.exe dosyasını veya programın bulunduğu klasörü seçiniz.

-Örneğin StatiCAD.exe dosyası için Gözat diyip daha sonra; "Yerel Disk C>StatiCAD>V6Prox64>StatiCAD.exe" adlı dosyayı seçip tamam düğmesini tıklayınız. 

-StatiCAD veya StatiCAD-Yigma klasörünü tanıtmak içinse öncelikle;  StatiCAD programının olduğu klasörü açınız. Daha sonra adres çubuğuna sağ tıklayıp kopyala deyiniz. Örneğin C:\StatiCAD diye bir yazı kopyalanacaktır. bu kopyaladığınız yazıyı söz konusu menüde ekle diyerek çıkan yere yapıştırıp tamam diyerek kapatınız. 

Bu işlemler sonrası Antivirüs programınız StatiCAD programını virüs olarak algılamayacaktır. 

Makale Detayları

Makale Kodu :
31
Ekleme Tarihi:
2017-08-07 12:53:32
Görüntüleme :
296
Oylama (Oylar):
(15)

Benzer Makaleler