64 Bit Sürümün Kurulması

Çok büyük dosyalarınızı hafıza problemi yaşamadan 64 bit sürümde çözmeye çalışabilirsiniz.

Müşteri panelinizde ( https://www.staticad.com.tr/oz/giris.aspx )  StatiCAD Profesyonel V.6.X.X.X Kurulum (64 Bit) , StatiCAD-Kilit V6 programlarını kurun.  64 bit sürümü yüklerken 32 bit sürümü kaldırmanıza gerek yoktur farklı klasörlere kurulduğundan aynı anda çalışabilirler. 

 

Panelizdeki son sürüm 64 bit setup dosyasını ve kilit dosyasını indirip kurunuz

 Olası Problemler ve Çözüm Yolları 

1- Versiyon 5 kullanıcıları için eğer programda Özdemir Yazılım karşılama ekranı geliyor ancak açılmıyorsa C:\StatiCAD\YigmaV5Pro içindeki Set1.ayr ve Set3.ayr isimli 2 dosyayı C:\StatiCAD\YigmaV5ProX64    klasörüne kopyalayıp yapıştırın.  

2-Program Açılışında herhangi bir dll dosyasının olmadığına dair uyarı geliyor ise 

   a- https://www.staticad.com/download/vc_redist.x64.rar linkinden sürücü programını indirip kurun.

   b- Eğer hata devam ediyorsa veya kurulum yapılamadı ise https://www.staticad.com/download/RuntimeDosyalar64Bit.rar linkinden eksik dll dosyaları indirerek ve winrar ile çıkartarak C:\StatiCAD\ içindeki kullandığınız sürüme uygun olarak V6ProX64 veya YigmaV5ProX64  veya Ultimate versiyon kullanıcıları için  Ultimatex64 klasörüne dll dosyalarını yapıştırın.

 

3- 64 Bit Program Açıldıktan Sonra dosya açma esnasında 'Sağlayıcı Bulunamadı' hatası oluşuyorsa veya duvar özellikleri penceresi açılırken bir hata mesajı geliyor ise 

 https://www.staticad.com/download/SaglayiciBulunamadiHatasiDuzeltme64Bit.rar dosyasını indirip kurun.  Office programının (Word veya Excel) düzgün açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer açılışta  "Reconfiguring" veya "Konfigre Ediliyor" şeklinde (office programında) bir hata meydana gelir ise Windows arama çubuğunda regedit yazıp entera basın "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\14.0\Common\FilesPaths"  konumundaki  "mso.dll"  dosyasını silin veya farklı bir isim (örneğin mso2.dll) verin.

 

4- Eğer StatiCAD kısayoluna tıkladığınız halde dosya bulunamıyor uyarısı alıyorsanız antivirüs programı programın exe dosyasını silmiş olabilir bu durumda antivirüs programının gerçek zamanlı korumasını durdurarak programı kurunuz ve C:\StatiCAD klasörüne istisna (tarama dışı bırakma) ayarlarını yapınız.

İyi çalışmalar dileriz

Makale Detayları

Makale Kodu :
44
Kategori:
Ekleme Tarihi:
2019-08-21 03:19:31
Görüntüleme :
7.423
Oylama (Oylar):
(19)

Benzer Makaleler