32 bit sürüm kurulumu

Müşteri panelinizde ( https://www.staticad.com.tr/oz/giris.aspx ) programın 32 bit son sürüm setup dosyasını  StatiCAD  V.6.X.X.X Kurulum (32 Bit) ve StatiCAD-Kilit V6 programlarını kurun.  Yüklerken önceki sürümleri kaldırmanıza gerek yoktur.

 

Eğer programınız açılırken Ekran gelip kayboluyor ise kullanıcı panelinizden firmanıza özgü kilit dosyanızı kurunuz.

Açılışta mscr120.dll gibi bir dosyanın bulunamayışından dolayı hata mesajı çıkıyorsa https://www.staticad.com/download/vc_redist.x86.rar linkinden indirdiğiniz dosyayı kurunuz.

Hata devam ederse https://www.staticad.com/download/RuntimeDosyalar32Bit.rar linkinden eksik dll dosyaları indirerek ve winrar ile çıkartarak  C:\StatiCAD\ içinde kullandığınız sürüme bağlı olarak V6Pro, V6Std, YigmaV5Pro,Ultimate veya , YigmaV5Std  klasörünün içine yapıştırınız.

Eğer StatiCAD kısayoluna tıkladığınız halde dosya bulunamıyor uyarısı alıyorsanız antivirüs programı programın exe dosyasını silmiş olabilir bu durumda antivirüs programının gerçek zamanlı korumasını durdurarak programı kurunuz ve C:\StatiCAD klasörüne istisna (tarama dışı bırakma) ayarlarını yapınız.